Co to jest S&C

Strength & Conditiong (czyli trening siłowo – kondycyjny/wydolnościowy) ma na celu rozwój fizyczny i fizjologiczny dla sportowców. Głównym zadaniem Trenera S&C jest połączenie teorii treningu z jej aplikacją pomagając tym samym sportowcom poprawić szybkość, siłę i gibkość oraz zbudować/poprawić wytrzymałość mięśniową tak aby mogli osiągać lepsze wyniki w wybranej dyscyplinie sportowej i pozostać bez urazów i kontuzji.

Strength & Conditioning to nie tylko podnoszenie ciężarów, obejmuje on również ogólny rozwój sportowca i to czego potrzebuje aby poprawić swoje wyniki. Trening taki obejmuje plyometrykę, szybkość i zwinność, wytrzymałość i siłę mięśniową; trening siłowy to tylko jedna część układanki.

Trener Strength & Conditioning ma za zadanie przygotować specyficzny program i dostosować go do poszczególnych potrzeb sportowca tak, aby poprawić jego osiągnięcia w danej dyscyplinie sportowej i jednocześnie pomóc mu uniknąć kontuzji. Dobrze dobrany program pozwala poprawić szybkość, zwinność, wytrzymałość i siłę oraz wspomaga proces rehabilitacji. Tylko odpowiednio dobrany program pomoże osiągnąć najlepsze wyniki!